Aliante

Jou, wrzucam pierwszego wip’a (work in progress). Scena ta będzie fotorealistyczną, mam nadzieję, kopią oryginalnej fotki pomieszczenia. Fotosa znalazłem w katalogu włoskiej firmy zajmującej się produkcją łóżek dla klientów dysponujących grubym szmalem. Pracę tą wykonuję razem z Krzyśkiem aka Zipperem. Robocza nazwa to Aliante i pochodzi z wyżej wymienionego katalogu. Status na dziś to wymodelowane pomieszczenie (ściany, dechy, okna itp.), dwie lampy, moduł stolika i poduszka 😛 W tej chwili pracuję nad łóżkiem, a konkretnie nad materacem. Docelowo planujemy wycisnąć z tej sceny co się da, a więc renderki z różnych kamer no i to co lubimy najbardziej, czyli różne ustawienia świateł dla różnych renderów (prócz oryginalnego oświetlenia ze studia na pewno pokuszę się o oświetlenie nocne :)).

Aliante_Reference
oryginalne foto

Do sceny nocnej mam zamiar wcisnąć drugą lampę, którą niedawno skończyłem. Tizio to lampa zaprojektowana przez niemca Richarda Sappera, który pół swego życia spędził we Włoszech projektując sztukę użytkową. Jego najsłynniejszym projektem jest właśnie ta lampka, oryginalnie produkowana jest przez jedną z bardziej znanych firm robiących oświetlenie – Artemide. Poniżej przedstawiam trzy renderki próbne, które zrobiłem pod koniec grudnia.

Aliante_Tizio_1

Aliante_Tizio_2

Aliante_Tizio_detal

Advertisements

6 thoughts on “Aliante”

  1. Trzecie zdjęcie lamp jest zajebiste, wygląda jak prawdziwa, szczególnie podobają mi się te pomarańczowe elementy.Jedyne co mnie razi to “dzyndzel” wystając od klosza. Ps co ty robisz na iś?;)

  2. Co robie na IŚ ? Projekty 😉 A co do tego małego dzyndzla to i mi się nie specjalnie podoba ,ale ta lampa tak ma. Chciałem być jak najbardziej zgodny z rzeczywistością. Niestety mam kupe pracy na pare następnych dni, więc na razie ta scenka stoi, następne będzie łóżko, a po nim fotelik najpewniej.

  3. Renderki, jakto u Tolasa zawsze na najwyższym poziomie:) Niektórzy jak zwykle 😉 muszą się do czegoś przyczepić. Ogólnie dobrze wygląda więc tak trzymaj chłopaku, a jak popracujesz nad materacem to będzie opór:)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s